Mezoterapia igłowa jest jednym z najpopularniejszych zabiegów estetycznych. Skutecznie napina i rewitalizuję skórę przywracając jej świeży, młody wygląd. Jest to, wbrew pozorom, zabieg przeznaczony dla osób „młodych” u których pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Wówczas jest bardziej skuteczny niż w przypadku osoby znacznie starszej. Co nie oznacza, że u osób w bardziej zaawansowanym wieku nie należy wykonywać tego zabiegu.

 

 

Jak sama definicja mówi:

„ Mezoterapia igłowa polega na wprowadzaniu składników aktywnych do skóry (śródskórnie)”

 

Głębokość przenikania stosowanych substancji, a co za tym idzie, szybkość uzyskiwanych efektów będzie jednak zależna od tego, na jaki rodzaj mezoterapii się  zdecydujemy.

Następnym ważnym aspektem od którego zależy skuteczność mezoterapii igłowej  jest dobór odpowiednich preparatów.  Przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, czy dany preparat posiada odpowiednią certyfikację np. CE i czy jest to wyrób medyczny posiadający klasę III. Do każdego klienta powinniśmy indywidualnie dostosować ilość zabiegów jak również odpowiedni preparat, ponieważ w zależności od stanu skóry i oczekiwań klienta jesteśmy w stanie uzyskać pożądany efekt.

 

 

Zabieg mezoterapii igłowej może być wykonany na kilka sposobów:

 

 

1.za pomocą igły i strzykawki 

            – metoda nappage

           – metoda pęcherzykowa

           – metoda na depozyt

2.pistoletem (zazwyczaj metoda nappage)

3.rollerem

 

 

 

Metoda nappage

polega na „niechlujnych” nakłuciach skóry na głębokość od 2-4 mm, często towarzyszą tej metodzie siniaki. Większość preparatu pozostaje na skórze. Skuteczność ? Znikoma… Dlaczego? Ponieważ większość preparatu jest na skórze a nie w skórze, efekty są jednak widoczne, ale nie przez użyty preparat tylko dzięki nakłuciom skóry, które wywołują procesy naprawcze i skóra w efekcie jest zagęszczona i bardziej ujędrniona.

 

Metoda na depozyt

polega na wprowadzaniu składników aktywnych, zazwyczaj koktajli witaminowych w głąb skóry 2-4 mm, odstęp pomiędzy iniekcją wynosi ok. 2 cm

 

Metoda pęcherzykowa

polega na wprowadzaniu bardzo małych dawek składników aktywnych śródskórnie na 2 mm. Rzadko przy tej technice występują siniaki, klientki po zabiegu są lekko zaczerwienione przez ok. 30 min. Cały preparat wprowadzony jest w skórę.

 

 

 

 

    ZALETY

*profilaktyka przeciwstarzeniowa,
*poprawa jędrności skóry,
*poprawa kolorytu,
*lepsze napięcie i ujędrnienie,
*silna rewitalizacja,
*spłycenie blizn potrądzikowych/rozstępów,
*walka z cellulitem, przebarwieniami,
*pobudzenie skóry głowy – walka z łysieniem.

 PRZECIWWSKAZANIA

*ciąża i okres laktacji
*alergie na składniki preparatów
*niewyrównana cukrzyca
*stany zapalne i ropne na skórze
*stany wirusowe np. opryszczka
*choroby nowotworowe,
*stosowanie leków przeciwzakrzepowych
*skłonność do keloidów
*choroby autoimmunologiczne
*uczulenie na znieczulenie

Zabieg praktycznie nie posiada wad poza lekkim dyskomfortem podczas podawania preparatu, jak również krótkotrwałym zaczerwienieniem miejsc po zabiegu. Przy dobrze wykonanych iniekcjach nie powinny występować krwiaki, siniaki lub wybroczyny. Mezoterapia igłowa zawsze powinna być wykonywana w serii indywidualnie dostosowanej do potrzeb klienta. Niektórzy za wadę zabiegu uznają jego cenę, Ja natomiast uważam, że cena jest adekwatna do uzyskanych efektów.

There is 1 comment
  1. Sophie Reynolds

    Campaign amplify marginalized communities philanthropy synthesize fundraising campaign.

#main-content .dfd-content-wrap {margin: 0px;} #main-content .dfd-content-wrap > article {padding: 0px;}@media only screen and (min-width: 1101px) {#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars {padding: 0 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars > #main-content > .dfd-content-wrap:first-child {border-top: 0px solid transparent; border-bottom: 0px solid transparent;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width #right-sidebar,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width #right-sidebar {padding-top: 0px;padding-bottom: 0px;}#layout.dfd-portfolio-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel,#layout.dfd-gallery-loop > .row.full-width > .blog-section.no-sidebars .sort-panel {margin-left: -0px;margin-right: -0px;}}#layout .dfd-content-wrap.layout-side-image,#layout > .row.full-width .dfd-content-wrap.layout-side-image {margin-left: 0;margin-right: 0;}